Wydarzenia herbaciane

Inauguracja wystawy Tradycyjnego Malarstwa Koreańskiego

Udało mi się przyjechać do Polski, chociaż myślałam, że tym razem nic z tego nie wyjdzie. W ostatnim momencie, dzięki uprzejmości Roberta Tomczyka, dostałam informację o inauguracji bardzo ciekawej wystawy w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Na inaugurację 25 czerwca dotarłam prawie z samolotu:), ale udało się. W muzeum powitał nas sam Mistrz Kim Chang-bae oraz jego małżonka. Oboje ubrani w tradycyjne koreańskie stroje.

_EWA9216

Tytuł wystawy to „Sztuka Zen” i do 19 lipca zobaczyć na niej można wspaniałe obrazy namalowane tuszem przez Pana Kim Chang-bae. W dość przestrzennych salach muzeum etnograficznego, lekko pochmurnym wieczorem, prezentowały się one wspaniale. Na bardzo wielu z nich możemy dopatrzeć się nawiązań i tematów herbacianych. Jak możemy przeczytać w opisie wystawy: „Medytacja zen, buddyjska kraina szczęścia, odosobnienie, kontemplacja kwiatów chryzantemy, spotkania przy herbacie – to częste motywy malarstwa Kim Chang-bae”.

_EWA9248 _EWA9221 _EWA9247

Sam Mistrz bardzo uprzejmie i z uśmiechem przedstawił swoją wystawę oraz oprowadzał po niej.

_EWA9225 _EWA9227

Bardzo fajnym dopełnieniem Inauguracji była krótka koreańska ceremonia herbaciana przygotowana przez Panią Park Seung Won, która jak możemy przeczytać na stronie Warsztatów Herbacianych organizowanych przez Czajownię Wrocław, jest  licencjonowanym ekspertem ceremonii herbaty i ikebany.

_EWA9291 _EWA9252 _EWA9256

Całe parzenie herbaty, której mogliśmy później się napić, przebiegało przy wtórze muzyki tradycyjnego koreańskiego instrumentu Gayageum ożywionego przez Panią Hwang Hye Jin.

_EWA9345

Po zakończeniu części „muzealnej”, inauguracja przeniosła się do Galerii Onggi na ulicy Moliera. Bardzo smaczne jedzenie koreańskie, koncert na Gayageum i miłe towarzystwo.

_EWA9361 _EWA9363 _EWA9334

Niestety nie mogłam zostać do końca. Mam pewne przeczucie, że ominęło mnie kilka ciekawych herbacianych rozmów oraz wiele filiżanek herbaty. Ale i tak jestem bardzo zadowolona z możliwości uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

_EWA9268 _EWA9269 _EWA9272

Obecnie organizowane są warsztaty kaligraficzno- herbaciane. Polecam, bo warto!

2 myśli na temat “Inauguracja wystawy Tradycyjnego Malarstwa Koreańskiego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.